Kontakt

Filtracja przemysłowa

 

 

 

 

 

 

Transcom System to znacznie więcej niż dystrybutor urządzeń i materiałów filtracyjnych i separacyjnych.

Transcom System specjalizuje się w oddzielaniu, usuwaniu lub selektywnym wychwytywaniu najbardziej ulotnych zanieczyszczeń. Mamy możliwości zaprojektowania, wykonania i zainstalowania zintegrowanych systemów ekonomicznych oraz ich obsługi. Nasza oferta umożliwia zmniejszenie ogólnych kosztów ruchowych, kosztów związanych z pielęgnacją płynów procesowych oraz kosztów związanych z działaniem i serwisem Twoich kluczowych instalacji.

Łącząc dostawę produktów poszczególnych producentów z usługami takimi jak konsultacje czy odbiory, jesteśmy idealnym partnerem dla wszystkich dziedzin przemysłu.

Transcom System oferuje wkłady filtracyjne, jak również gotowe rozwiązania do pielęgnacji wody, gazów, substancji chemicznych i płynów procesowych stosowanych w przemyśle:

 • Energetycznym
 • Górniczym
 • Metalurgicznym
 • Chemicznym i Petrochemicznym
 • Celulozowo – Papierniczym
 • Samochodowym
 • Stoczniowym
 • Lotniczym

Wysoko rozwinięta wiedza naszych Pracowników w zakresie separacji oraz znajomość najlepszych technik związanych z usuwaniem zanieczyszczeń, rozdzielaniem i oczyszczaniem wszystkich płynów w zakładzie zapewni Ci bezpieczniejszą, bardziej niezawodną i bardziej zyskowną produkcję.

Transcom System pomoże Ci poprawić jakość Twoich płynów i zwiększy Twoje zyski poprzez optymalizację wydajności Twoich instalacji.

Transcom System dostarcza szeroką gamę filtrów i systemów usuwających zanieczyszczenia z gazów i cieczy. Dystrybuowane produkty, wraz z potencjałem serwisowym i doświadczeniem technicznym, umożliwiają nam sprostanie najbardziej wyszukanych wymagań dotyczących czystości procesów w przemyśle.

 

ENERGETYKA

ELEKTROWNIE I ELEKTROCIEPŁOWNIE KONWENCJONALNE

GÓRNICTWO

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

CHEMIA I PETROCHEMIA

 

Filtracja cząsteczkowa cieczy i gazów

 

 

 

 

 

 

Transcom System wprowadza na rynek Polski najszerszą z istniejących gamę produktów do kontroli stałych zanieczyszczeń, zapewniających usunięcie najdrobniejszych cząstek stałych z ciekłych i gazowych strumieni, w szerokim zakresie temperatur, ciśnień i środowisk chemicznych.

Oferowane produkty mogą być wykonane z włókien szklanych, polimerów, metali lub ceramiki. Charakteryzują się różnymi kształtami, wielkościami i stopniami zatrzymywania. Oferują ekonomiczną, skuteczną i stałą kontrolę zanieczyszczeń dla najbardziej krytycznych zastosowań.

Oferujemy najnowsze media filtracyjne o niedoścignionej wydajności usuwania światowych liderów w dziedzinie oczyszczania płynów dla przemysłu.

 

Koalescencja i dehydratacja

 

 

 

 

 

 

Koalescencja jest to proces polegający na łączeniu cząstek fazy rozproszonej (kropli cieczy lub pęcherzyków gazu) w większe krople lub pęcherze. W efekcie proces prowadzi do rozbicia emulsji lub aerozolu na odrębne fazy.

Stosowane rozwiązania:

 • separatory odśrodkowe
 • separatory grawitacyjne
 • demistery
 • koalescery ciecz/gaz i ciecz/ciecz

 

Techonologie membranowe

 

 

 

 

 

 

Oferujemy najbardziej skuteczne metody obróbki wody z wykorzystaniem technologii mikrofiltracji, ultrafiltracji i odwróconej osmozy.

Oferowane systemy obróbki wody skutecznie usuwają bakterie, żelazo, mangan, arsen i inne stałe cząstki, umożliwiają wytwarzanie superczystej wody z dowolnego źródła, spełniającą najwyższe standardy jakości i czystości.

 

Monitorowanie zanieczyszczeń

 

 

 

 

 

 

Transcom System oferuje w pełni automatyczne urządzenia zapewniające szybkie, pewne i dokładne uzyskanie danych o czystości płynu. Oferowane urządzenia wykorzystują specjalną technologię (multiple mesh blockage), eliminującą problemy dotyczące niepewnych lub niedokładnych wyników monitorowania płynów ciemnych, mętnych bądź zanieczyszczonych wodą lub gazami. Ponadto mogą one dokonywać pomiaru temperatury płynu i zawartości wody nasyconej.